Wielkopolska – trochę na środku, trochę na zachodzie – można by śmiało stwierdzić, że Polska swoje serce ma po lewej stronie! Jest to województwo usytuowane w dorzeczu Warty na Pojezierzu Wielkopolskim i Nizinie Południowowielkopolskiej. Za patronkę tego województwa uznaję się piękną błogosławioną księżnę kaliską – Jolentę Helenę, a cała kraina zowie się jednym z najbardziej historycznych miejsc tego kraju.

 

Piękno stolicy.

 

Ach ta Warta! O Warcie i o Wielkopolsce rozpisują się najwięksi wybitni tego kraju, ale czy jest to województwo warte zamieszkania? Naszym zdaniem oczywiście, że tak i to wcale nie dlatego, że sami jesteśmy mieszkańcami tego regionu, choć kto Wam więcej powie o tym województwie jak nie jej mieszkańcy? Nie bez przyczyny stolica wielkopolski w swoim haśle ma: „Poznań miasto doznań” – tak w istocie właśnie jest. Stolica tego województwa obfituje w ogromną ilość wydarzeń: kulturalnych, sportowych, sakralnych, oraz słynie z unikatowego wyglądu architektonicznego. W Poznaniu można zaobserwować wiele secesyjnych bogato zdobionych kamienic, neoklasyczny Okrąglak, czy też współczesną architekturę. Jest to gratka dla wszystkich wielbicieli fotografii, czy malarstwa.

 

Standard życia.

 

W Wielkopolsce żyję się aktywnie. Posiada ona mały odsetek bezrobocia przez co jest atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Ceny mieszkań wahają się w zależności od regionu, lecz nie są to koszty rzędu innych dużych miejscowości, dlatego jest chętnie zasiedlana przez nowych mieszkańców. Cała Wielkopolska sukcesywnie dąży do otwierania się na aktywność fizyczną i poszerzania walorów infrastrukturalnych zarówno w Poznaniu jak i małych wiejskich gminach.

 

Wiejskie życie.

 

Okalające większe miasta małe gminy, są niewątpliwie gratką dla znudzonych wielkomiejskim zgiełkiem. Co najważniejsze, są blisko a nadal zachowały swoją unikatowość i ciszę. Na wsiach nadal można jeszcze zobaczyć trzodę rolną wypasającą się na polach, nie jest tu rzadkością traktor w polu, czy niesamowity miód z domowej pasieki. Ludzie charakteryzują się wielką otwartością i chęcią pomocy przyjezdnym z dalekich stron wypytując o najdrobniejsze szczegóły. To zdecydowanie dobre miejsce do zamieszkania dla ludzi ceniących obcowanie z naturą i długie spacery nad rzeką, czy pikniki nad jeziorem, których w Wielkopolsce niemal tak wiele jak na Mazurach.