Ray Ban to jedna z najbardziej znanych marek okularów, produkująca nie tylko okulary przeciwsłoneczne, ale i korekcyjne. Firma oferuje szereg różnorodnych oprawek okularowych, z których największą popularnością cieszą się kształty owalne, prostokątne oraz typu “kocie oczy”.

 

Oprawki okularowe owalne

 

Oprawki Ray Ban można dobierać do kształtu twarzy. Odpowiednio dobrane okulary podkreślą atuty urody oraz będa stanowić oryginalny gadżet do codziennych stylizacji. Owalne oprawki polecane są zwłaszcza dla osób z kwadratowymi rysami twarzy. Taki kształt buzi charakteryzuje się przede wszystkim wysokim czołem oraz szeroką i mocno zarysowaną szczęką. Okulary o owalnych oprawkach optycznie zaokrąglą i wydłużą twarz, dlatego idealnie sprawdzają się na kwadratowych rysach twarzy, podobnie jak bezramkowe oprawki.

 

Owalne kształty oprawek okularowych doskonale wyrównają duże różnice w szerokościach twarzy trójkątnej, czyli w kształcie serca. Najbardziej charakterystyczną cechą tego typu buzi jest szerokie czoło, mocno zarysowane kości policzkowe oraz wąski podbródek. Osobom o trójkątnym kształcie twarzy poleca się nosić oprawki o zaokrąglonych kształtach, zwłaszcza w dolnych krawędziach. Odpowiednio dobrane obwódki okularów nadadzą twarzy łagodności i harmonii.

 

Prostokątne oprawki Ray Ban

 

Popularnym modelem okularów Ray Ban są typowo kanciaste i prostokątne okulary. Tego typu oprawki wyglądają bardzo elegancko, a zarazem oryginalne, ponieważ dostępne są w różnych kolorach oraz wzorach, z których każdy znajdzie coś dla siebie. Prostokątne kształty oprawek najbardziej polecane są dla osób z okrągłą twarzą, czyli uwydatnionymi policzkami i zaokrągloną brodą.  Kanciaste kształty okularów podkreślą kości policzkowe oraz optycznie wydłużą twarz.

 

Oprawki okularowe typu “kocie oko”

 

Typ oprawek marki Ray Ban, które są chętnie wybierane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, to oprawki typu “kocie oko”, czyli kanciaste obwódki, u których krawędź unosi się lekko do góry w stronę skroni. Modele okularów dostępne są zarówno w jednolitych i stonowanych wersjach, jak i z elementami fioletu, czerwieni czy różu. Oprawki okularowe typu “kocie oko” ładnie podkreślają atuty urody osób z okrągłym kształtem twarzy, ponieważ optycznie wydłużąją twarz. Okulary doskonale prezentują się na owalnej buzi, uważanej za twarz o idealnych proporcjach, gdzie podbródek jest lekko węższy niż czoło.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ochrona garażu w bryle domu przed włamaniem

Garaż umieszczony w bryle domu jest bardzo wygodnym pomysłem. Takie rozwiązanie architektoniczne pozwala na optymalniejsze zarządzanie przestrzenią działki. Znacznie uproszczona...

Zamknij