Garaż umieszczony w bryle domu jest bardzo wygodnym pomysłem. Takie rozwiązanie architektoniczne pozwala na optymalniejsze zarządzanie przestrzenią działki. Znacznie uproszczona zostaje także kwestia ocieplenia garażu, o czym nie powinno się zapominać. Niestety, niezabezpieczony lub słabo chroniony garaż może zachęcić włamywacza. Połączenie tego pomieszczenia z domem podnosi ryzyko większych strat.

 

Zabezpieczenie garażu umieszczonego w bryle domu, spowoduje nie tylko podniesienie poziomu bezpieczeństwa zaparkowanych pojazdów, ale także całego budynku. System antywłamaniowy ochraniający dom, może w prosty sposób zostać rozbudowany o kilka dodatkowych elementów umieszczonych w garażu. Kamera wyposażona w promiennik fal podczerwonych i czujnik ruchu podłączone do centrali alarmowej, takiej jak INTEGRA 64, a także profesjonalnie zamontowana brama wjazdowa skutecznie powstrzymają włamywacza przed wtargnięciem na teren posesji.

 

System monitoringu garażu w bryle domu

Podczas projektowania systemu monitoringu całego domu nie powinno się zapominać także o garażu. Kamery powinny zostać rozmieszczone tak, aby w rejestrowanym stożku znalazła się brama wjazdowa. Takie urządzenie warto zainstalować na przykład na pobliskim drzewie, pamiętając o tym, aby włamywacz nie miał łatwego dostępu do niej (kamery). Ze względu na położenie, należy zadbać o odpowiednią kamerę – najlepiej, jeżeli jest to kamera pracująca w trybie dualnym, przystosowana do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych. Ciekawym połączeniem, może być zintegrowanie jej z detektorem ruchu, który uruchomi rejestrację nagrania po wykryciu ruchu. Warto także umieścić kamerę wewnątrz garażu. Preferowanymi miejscami takiej instalacji są rogi pomieszczenia, trochę pod sufitem. Także w przypadku tej kamery, powinna ona posiadać wbudowany promiennik fal podczerwonych, ponieważ umożliwia on rejestrowanie obrazu nawet przy braku oświetlenia.

 

Zabezpieczenie bramy wjazdowej, drzwi i okien garażu w bryle domu

Każde drzwi i okna są pierwszym celem włamywaczy. Są to często najsłabsze elementy wystroju domu. Okna powinny być odpowiednio wytrzymałe – dużą popularność zyskują okna kilkuwarstwowe. Dla większego bezpieczeństwa warto je okleić folią, która w momencie uszkodzenia tafli, utrzyma odłamki w stałym miejscu. Znacząco utrudni to dostanie się do środka przez okno. Drzwi powinny zostać wyposażone w zamek o odpowiedniej jakości, to znaczy taki, który posiada atest bezpieczeństwa. Kluczowe dla bezpieczeństwa całego domu są wytrzymałe drzwi i brama wjazdowa. Dodatkowo można je wzmocnić poprzez zastosowanie specjalnie do tego celu przystosowanych sztab. Bardzo dobrym pomysłem może być uwzględnienie zabezpieczeń garażu w istniejącej infrastrukturze automatyki domowej. Blokowanie punktów wejścia nie tylko podniesie poziom bezpieczeństwa, ale także sprawi, że mieszkanie i korzystanie z takiego budynku stanie się prostsze i przyjemniejsze.

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Niskie bezrobocie i atrakcyjne oferty pracy w Poznaniu

W Poznaniu bezrobocie jest bardzo niskie, a oferowane warunki pracy coraz lepsze. Wzrost wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw oraz bogate pakiety...

Zamknij