Właściwości lecznicze ma wiele przedmiotów, których byśmy o to nie podejrzewali. Korzystny wpływ na nasze ciało ma dźwięk, woda, powietrze o odpowiedniej temperaturze, światło we właściwej ilości i o odpowiednim natężeniu. Dobrze na nasz organizm działają również zapachy.

Ulecz się sama w domu

 

Leczenie zapachami to aromaterapia. W praktyce uzdrawiającą moc nie ma każda substancja ani każdy zapach. Dotyczy to jedynie olejków eterycznych definiowanych jako lotne substancje wytwarzane przez rośliny. Zawierają one wiele składników. Nie wszystkie z nich zostały jeszcze zidentyfikowane.

Pozostające w roślinie olejki eteryczne chronią ją, odstraszając szkodniki. Jednocześnie substancje te przyciągają owady, na których działaniu dany gatunek zyskuje.

Za pomocą aromaterapii można uzdrawiać na wiele sposobów – także w domu. Nie są to wcale skomplikowane zabiegi. By doświadczyć korzystnych właściwości olejków eterycznych, można dodać je do kąpieli, użyć do masażu, inhalacji. Świetnie sprawdzają się również jako odświeżacz powietrza, wkład do kadzidełek bambusowych. Innym przykładem aromaterapii jest przykładanie kompresów zanurzonych w wodzie z dodatkiem leczniczej substancji zapachowej.

Kąpiele z dodatkiem olejków aromaterapeutycznych pomogą zwalczyć choroby układu krążenia, schorzenia skórne, bezsenność. Można je stosować w leczeniu kontuzji mechanicznych typu zwichnięcia, skręcenia. Zanurzenie się w wannie z substancjami eterycznymi relaksuje mięśnie, znosi ich napięcie i bóle, usuwa zmęczenie.

Pamiętajmy, żeby do wanny nie wlewać preparatów pieniących ani środków myjących. Kąpiel lecznicza to nie jest zwykłe mycie ciała, więc podstawową toaletę należy wykonać wcześniej.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak się nie denerwować

W dzisiejszym świecie łatwo powiedzieć „nie denerwuj się”. Wiemy jednak, że wykonanie tej prośby wcale nie przychodzi nam łatwo. Irytuje...

Zamknij