Na spacer warto się wybrać zawsze. Często zdarza się, tak, że mieszka się w jakimś miejscu kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat i niewiele można o nim powiedzieć. Zwiedzanie Warszawy to znakomita rozrywka nie tylko dla turystów, stolica to niewyczerpalne źródło inspiracji, oryginalnych lokacji i tajemniczych zaułków. Z pewnością nawet tubylec z długim stażem znajdzie coś co go zaskoczy i zaintryguje, wystarczy dobrze poszukać.

Nocne spacery w Łazienkach Królewskich

Decydując się na nietuzinkowe spędzenie czasu w mieście, można np. zacząć regularnie chodzić na imprezy kulturalne. Warszawa oferuje mnóstwo bardzo satysfakcjonujących atrakcji. Do takich należą z pewnością nocne spacery po łazienkach Królewskich. Łazienki mogą wydać się w tym zestawieniu zbyt oczywiste. Ile razy można patrzeć na Pałac na Wodzie, Starą Oranżerię czy Biały domek. Nic bardziej mylnego! Zwiedzanie ich nocą w towarzystwie przewodnika, który opowiada rozmaite tajemnicze historie i zabiera uczestników w rzadko odwiedzane w Łazienkach zaułki to bardzo ekscytujące doświadczenie. Spacery są płatne „co łaska” i należy wcześniej zarezerwować miejsce. Do wyboru są dwie opcje: Nocny spacer na wesoło oraz Nocny spacer z adrenaliną.

Warszawskie parki i neony

Park Żeromskiego to enklawa zieleni w centrum miasta. Można do niego wejść od strony placu Wilsona. Znajdują się tam pozostałości po XIX-wiecznych fortyfikacjach oraz rzeźby. Warto przespacerować się ciekawie wytyczonymi alejkami lub usiąść na ławce czy nawet zrobić grilla (są tam wyznaczone do tego punkty).

Szlak Neonów, czyli Ochocka Ścieżka Neonów, to jedno z mało znanych miejsc w stolicy. Znajduje się na Ochocie przy placu Narutowicza. Można obejrzeć tam reklamy świetlne z czasów powojennych. Entuzjaści tego rodzaju ozdób powinni również wybrać się do Muzeum Neonów w Soho Factory przy ul. Mińskiej 25.

Praskie wycieczki – murale i unikatowe kapliczki

W ostatnich latach warszawska Praga stała się bardzo modną dzielnicą. Sukcesywnie powstają tutaj nowe galerie sztuki czy ośrodki kultury tworzone w dawnych fabrykach. Dobrym przykładem tej tendencji jest Soho Factory, w którym znajdują się m. in. pracownie architektoniczne, sale wystawienniczo-koncertowe, wspomniane wcześniej Muzeum Neonów czy restauracje sławnych kucharzy.

Na spacer po Pradze trzeba się wybrać z co najmniej dwóch powodów. Pierwszym jest największe w stolicy zagęszczenie wspaniałych murali, które zdobią ściany starych kamienic. Drugim są praskie kapliczki, znajdujące się niemal w co drugim podwórku. Każda z nich wykonana jest w innym stylu i na swój sposób tworzy maleńkie dzieło sztuki.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czym jest poduszka pneumatyczna?

Poduszka pneumatyczna to jeden z rodzajów poduszek przeciwodleżynowych. Jest zbudowana z wielu komór wypełnionych powietrzem. Pokrycie materiałem antypoślizgowym sprawia, że...

Zamknij