Walentynki to świetna okazja do spędzenia czasu w wyjątkowy sposób z ukochaną osobą. Jednak nie warto się ograniczać wyłącznie do tego, że 14 lutego to dzień zakochanych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się wtedy na wspólną wycieczkę lub do teatru z przyjacielem lub przyjaciółką.

Zaplanuj Walentynki – zarezerwuj nocleg

Decydując się na spędzenie Walentynek w stolicy, najpierw należy zadbać o miejsce do spania. Warsaw4You to jedna z lepszych opcji. Dlaczego? Mają w swojej ofercie apartamenty zlokalizowane w samym centrum Warszawy. Miejsce ma znaczenie, szczególnie, gdy nie chce się tracić czasu na nużące dojazdy. Stare Miasto tętni życiem, tam też najłatwiej znaleźć atrakcyjne formy spędzenia czasu.

Restauracja i kino – kameralne Walentynki w centrum Warszawy

Kino to dobry pomysł, a repertuar walentynkowy obfituje w filmy o tematyce miłosnej. Przyjemnie jest sfinalizować taki wieczór uroczystą kolacją. Jeżeli ma być wyjątkowa i romantyczna, wcześniej trzeba zadbać o rezerwację stolika. Te dwie atrakcje łączy w sobie nietypowe miejsce na mapie warszawskich lokali – Jack’s Cinema. To jednocześnie restauracja i kino – znajduje w centrum Warszawy. W tym roku odbędzie się tam Walentynkowy koncert pt.”All You Need is Love”. Można też zdecydować się na wybitnie oryginalną kolację w ciemności w restauracji BORPINCE.

Walentynki na sportowo – bieg dla par

Bieg, w którym wynik końcowy jest sumą czasu uczestniczącej w nim pary, to dość nietypowy, ale również przyjemny sposób na spędzenie 14. lutego. Do przebiegnięcia w II Biegu dla Par będzie dystans 5,4 km. Start o godzinie 11:00 w Parku Skaryszewskim. Osoby lubiące aktywne formy spędzania wspólnego czasu mogą też wybrać się na jedno z warszawskich lodowisk.

Kosmiczne atrakcje lub koncert

Planetarium Niebo Kopernika w tym roku przygotowało trwające 4 dni (od 13. lutego) pokazy adresowane specjalnie dla zakochanych powyżej 15. roku życia. Przewidziane są romantyczne obserwacje nieba, którym towarzyszyć będzie nastrojowa muzyka. Po kosmicznych przeżyciach można wybrać się na walentynkowy koncert. W dniu św. Walentego posłuchać można m. in. koncertu muzyki dawnej (Filharmonia Narodowa, ul. Moniuszki 5) czy koncertu muzyki orientalnej (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, ul. Okólnik 2).

Do organizacji walentynkowych atrakcji lepiej przygotować się nieco wcześniej. Jasno wytyczony plan działania minimalizuje ryzyko niepowodzeń lub przeszkód, np. w przypadku braku wolnych miejsc w danej restauracji lub na wybrane wydarzenie kulturalne. Jednak ilość atrakcji, które będą dostępne 14. lutego w Warszawie jest ogromna i spontaniczny wyjazd do stolicy w ostatniej chwili może sprawić wiele radości.

Przeczytaj poprzedni wpis:
W jakich przypadkach warto skonsultować się z psychologiem?

Konsultacje psychologiczne są skierowane do osób cierpiących na nadmierny stres, mających trudności w relacjach oraz zmagających się ze stanami depresyjnymi,...

Zamknij