Pożyczka bez BIK umożliwia zdobycie pieniędzy bez konieczności sprawdzania informacji na temat pożyczkobiorcy w bazach informacji kredytowych. Ten rodzaj pożyczki jest szczególnie poszukiwany przez osoby borykające się z problemem zadłużenia, a także tych, którzy nie mogą pochwalić się dobrą historią kredytową.

 

Internetowe pożyczki bez BIK to zobowiązania finansowe, które są udzielane bez konieczności sprawdzania informacji na tematy pożyczkobiorcy w bazach Biura Informacji Kredytowej. Poszukując tanich i szybkich pożyczek, warto sprawdzić ofertę taniej pożyczki online Netcredit.

 

Pożyczka bez BIK – czy to możliwe?

 

Pożyczka bez BIK to zobowiązanie finansowe pozbawione wielu formalności. BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, to jedna z największych instytucji w Polsce, która zajmuje się zbieraniem, udostępnianiem oraz przetwarzaniem informacji o kredytobiorcach w Polsce. W bazach Biura Informacji Kredytowej (BIK) znajdują się informacje o wszystkich zaciąganych zobowiązaniach w przeszłości oraz aktualnie trwających zadłużeniach (zarówno pożyczki, jak i wszelkiego rodzaju kredyty konsumenckie).

 

Co ważne, w bazach Biura Informacji Kredytowej (BIK) można znaleźć informację nie tylko o spłaconych zobowiązaniach, ale także tych, których dany dłużnik nie uregulował. Ten rodzaj danych może skutecznie uniemożliwić wzięcie zobowiązania przez potencjalnego pożyczkobiorcę, który nie uregulował wcześniejszego zobowiązania w terminie. Jeśli pozabankowa instytucja finansowa nie wymaga sprawdzenia informacji o klientach w tego rodzaju bazach danych, zadłużeni lub nieterminowi pożyczkobiorcy, mają duże szanse na otrzymanie zobowiązanie finansowego w postaci pożyczki online.

 

Pożyczka bez BIK – co warto wiedzieć?

 

Pożyczka bez sprawdzenia informacji o kliencie w bazie informacji Biura Informacji Kredytowej jest pożyczką elastyczną i maksymalnie dopasowaną do potrzeb pożyczkobiorcy. Tego typu zobowiązania nie mogą być udzielane przez banki, ponieważ Komisja Nadzoru Finansowego, narzuciła tego rodzaju instytucjom o wiele bardziej rygorystyczne wymogi i zasady udzielania pożyczek niż w przypadku internetowych pożyczkodawców, którzy oferują krótkoterminowe zobowiązania przez Internet.

 

Warto pamiętać, że istnieje wielu pożyczkodawców, którzy ze względów bezpieczeństwa sprawdzają informacje o przyszłych klientach w Biurze Informacji Kredytowej, ale nie uzależniają od nich decyzji o przyznaniu zobowiązania.

Zobacz także: refinansowanie pożyczki

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pożyczka na remont

Nawet najpiękniejsze mieszkanie prędzej czy później wymaga remontu. W trakcie przygotowań może się okazać, że koszty jego przeprowadzenia znacznie odbiegają...

Zamknij